5 dôvodov, prečo študovať v Súkromnom bilingválnom gymnáziu v Galante

1) Anglický jazyk je v súčasnosti najžiadanejším a bezpochyby najpoužívanejším jazykom na svete

Angličtinou hovorí 1,8 miliardy ľudí na svete, je úradným jazykom vo viac ako 100 krajinách, 30% ročne publikovaných kníh a polovica denníkov takisto vychádza v angličtine. Je vyučovacím jazykom na univerzitách a rokovacím jazykom na rôznych konferenciách. Angličtina je jednoducho dominantným jazykom v komunikácii, vede, obchode, médiách, diplomacii a prominentným jazykom v medzinárodných organizáciách ako sú OSN a Európska únia. Štúdium anglického jazyka ti otvorí dvere do takmer všetkých sfér profesionálneho a kultúrneho života.

2) Naši absolventi majú veľmi dobré umiestnenie na vysokých školách doma aj v zahraničí

Štúdium považujeme za najlepšiu investíciu do budúcnosti. V priebehu piatich rokov sa cielene zameriavame na jazykovú a odbornú prípravu našich študentov na vysokoškolské štúdium rôzneho zamerania. V poslednom ročníku si študenti samostatne volia učebné predmety podľa svojej profesionálnej orientácie a záujmu. Získavajú tak kompetencie, vďaka ktorým úspešne pôsobia v akademickom prostredí na Slovensku a v zahraničí. Len malé percento našich absolventov vstupuje priamo po ukončení  štúdia na pracovný trh.

3) Máme vypracovaný kvalitný a originálny školský vzdelávací program

Profilácia školy je evidentná prostredníctvom obsahu vzdelávania, ktorý je oproti ŠVP značne rozšírený. S cieľom uspokojiť individuálne potreby, očakávania, a predovšetkým záujem študentov, sme vytvorili podmienky pre akceleráciu ich odborného rastu. Máme navýšenú hodinovú dotáciu takmer všetkých predmetov, poskytujeme študentom výber voliteľných predmetov a máme vytvorené vlastné predmety, ktoré rozširujú jednotlivé vzdelávacie oblasti alebo integrujú viaceré témy z obsahu vzdelávania ostatných predmetov (napr. kultúrne štúdie, obchodná angličtina, anglická a americká literatúra ap.).

4) Všetci sa navzájom inšpirujeme a rešpektujeme

Naša vízia sa opiera o strategický cieľ školy – zdokonaľovať sa! Chceme byť úspešná škola, reagujúca na potreby tých, ktorým slúži, otvorená zmenám, a pritom verná svojim hodnotám a   oddaná svojmu poslaniu. Chceme, aby našu školu všetci zainteresovaní (študenti, rodičia, širšia odborná aj laická verejnosť) vnímali ako miesto, kde sa:

• tvoria a chránia hodnoty,
  • všestranne rozvíjajú osobnosti,
  • dosahuje  vysoká úroveň vzdelania,
  • komunikuje v anglickom jazyku.

5) Štúdium je vyvážené rozmanitými mimoškolskými aktivitami

Naša škola úspešne spolupracuje s medzinárodnými organizáciami a podporujeme všestrannú dobrovoľnícku činnosť. Naši študenti sa zúčastňujú na pracovných stretnutiach a Medzinárodných fórach Európskeho parlamentu pre mladých, kde komunikujú v anglickom jazyku otázky a riešia problémy, v ktorých sa angažuje súčasná európska mládež. Participujeme na projektoch UNICEF-u a naša študentka pôsobí ako junior ambasador v otázkach školskej participácie.

Naši študenti pravidelne a úspešne reprezentujú školu na rôznych jazykových, odborných a športových súťažiach. Každý školský rok zabezpečujeme prostredníctvom vzdelávacích poukazov krúžkovú činnosť. V ponuke máme široký výber – od aplikovanej ekonómie – školskej firmy, cez DofE, Červený kríž a Slovenskú debatnú asociáciu až po Zelenú školu a Roots&Shoots (kompletný rozpis je v sekcii Krúžky).

Už takmer desať rokov organizujeme študentské workshopy FACTORY. Dnes je táto myšlienka dobre známa nielen našim študentom, ale aj verejnosti. Jej cieľom je čo najefektívnejšie uplatňovať medzipredmetové vzťahy a aplikovať kompetencie študentov, nadobudnuté v rámci výchovno-vzdelávacieho procesu. Bola – a dodnes je – výsledkom vzájomnej spolupráce pedagógov a študentov, ktorí sa aj v rámci tejto špecifickej aktivity usilujú o permanentné skvalitňovanie vyučovacieho procesu a jeho výsledkov.